Kraków szybko się rozwija

Wśród licznych województw w kraju, miasto Kraków wybija się nie tylko w temacie kultury i akademickim, ale też na wielu odmiennych polach. Staje się miastem otwartym do mieszkania. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że miasto naprawdę idzie do przodu.
Korzystne nowości w stolicy małopolski.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu ostatniego czasu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Niezwykle pomogły w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków często czerpie. Dynamiczne akcje w obszarze pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe obiekty konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie oznacza to natomiast, że nie istnieją. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami informacje. Typowemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się robi. Natomiast Kraków rozwija się z każdym rokiem. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to tylko część zmian, które umożliwiają krakusom pełniej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się również pod kątem możliwości rozrywkowych. Potencjał Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. takie inwestycje przyciągają gości z innych krajów do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych działania nie obejmują tylko samego centrum miasta, ale również są połączone z całym regionem. Z tej przyczyny lepiej nie pomstować tylko zauważyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania tempa rozwoju – pozwolą miastu zostać zachwycającą stolicą małopolski.
Prezydent miasta Krakowa